dzidziusiowakraina.pl

Blog tematyczny o parentingu, zdrowiu i tematyce lifestyle.

Dziecko

Jak wybrać prezent dla 4 latka chłopca

Jak wybrać prezent dla 4 latka chłopca

Cztery lata to już zdecydowanie bardzo poważny wiek – trzeba więc dokładnie rozważyć prezent dla solenizanta, aby czasem nie urazić go zbyt dziecinnym podarunkiem – czterolatek zazwyczaj już od dawna chodzi do przedszkola, przebywa z innymi dziećmi i już zdaje sobie sprawę z tego, jakie zabawki są świetne, a które w ogóle niegodne uwagi. Czteroletni chłopiec jest ciekawy świata, jego wyobraźnia pracuje na wysokich obrotach, a przy tym jest także energiczny i wiele rzeczy chce robić samodzielnie – warto więc postawić na prezent dla 4 latka chłopca, który będzie odpowiadał tym potrzebom.

Zabawki konstrukcyjne dla czterolatka

Chłopcy zdecydowanie lubią majsterkować, budować, a także niszczyć i składać od nowa – zabawki konstrukcyjne świetnie sprawdzą się w tej roli. Pod pojęciem zabawek konstrukcyjnych kryje się szeroki wachlarz różnorodnych produktów – są to przede wszystkim różnego rodzaju klocki, z którym można tworzyć określone pojazdy, maszyny, tory, a nawet potwory czy prehistoryczne zwierzęta – rodzic na pewno wie, które z nich najlepiej wpiszą się w zainteresowania chłopca. Pod uwagę warto także wziąć na przykład kulodrom, który dziecko będzie mogło samodzielnie złożyć i od razu go testować.

prezent dla chłopca

Zabawki i gry zespołowe

Czterolatek chce być już coraz bardziej samodzielny, ale wciąż chętnie uczestniczy we wspólnej zabawie z rodzicami czy rodzeństwem. Dlatego na prezent dla 4 latka chłopca warto rozważyć zakup różnego rodzaju gier zarówno planszowych, jak i takich, które będzie można wykorzystać na przykład podczas wspólnej zabawy w ogrodzie. Gry planszowe warto wybrać takie, które są przeznaczone właśnie dla czterolatków, a ponadto wpisują się w zainteresowania chłopca. Zabawki do gier zespołowych w ogrodzie to na przykład bramki, kosze, zestaw do minigolfa czy na przykład bierki XXL – będzie to świetna okazja do wspólnej, aktywnej zabawy z rodzicami.

Zabawki edukacyjne

Prezent dla 4 latka chłopca może mieć również wymiar bardziej edukacyjny – z tego względu warto zwrócić uwagę na zabawki edukacyjne, które nie tylko bawią, ale również uczą. Znajdziemy ich bardzo wiele w sklepach i różnią się one zarówno samą formą, jak i tematyką. Może być to na przykład lornetka, wiatromierz, mikroskop, jak i zestaw do eksperymentów botanicznych, kompas czy multimedialne planetarium – warto postawić na temat, który szczególnie absorbuje chłopca – być może edukacyjna zabawka stanie się zalążkiem dla jego późniejszych zainteresowań.

prezent dla 4 latka chłopca

Jeździki i inne pojazdy

Żywiołowość czterolatka bywa niezwykła, dlatego jeśli przedkłada on ruch nad spokojne układanie klocków, to warto wybrać prezent dla 4 latka chłopca, który pozwoli mu właśnie zaspokoić potrzebę intensywnego ruchu. Oprócz różnego rodzaju jeździków i pierwszych rowerów warto także zwrócić uwagę na inne urządzenia, które zapewnią dawkę ruchu, np. drążek do skakania, kręgle do zbijania, hulajnoga czy deska sensoryczna – zwróćmy uwagę, czy ruchowa zabawka nadaje się również do tego, aby korzystać z niej w domu – na pewno dziecku będzie przykro, jeśli będzie musiała stać w kącie i czekać na przykład do wiosny, aby ją wypróbować na podwórku.

Figurki, pluszaki, książki i zabawki interaktywne

Czterolatek to jednak wciąż maluch, który potrzebuje od czasu do czasu pluszaka – może być to klasyczny miś, a także figurka ulubionego egzotycznego potwora czy zabawka interaktywna, która zajmie uwagę malucha na dłużej. Ponadto zawsze warto także zainwestować w książki, które mogą być bardzo ciekawe, kolorowe i dostarczać wiele radości, szczególnie gdy czyta je rodzic.

Udostępnij