dzidziusiowakraina.pl

Blog tematyczny o parentingu, zdrowiu i tematyce lifestyle.

Dom i Ogród

Jaką wybrać pościel dla dziecka?

Jaką wybrać pościel dla dziecka?

Każde dziecko potrzebuje odpowiedniej pościeli, która zapewni komfortowy sen, ułatwi zasypianie. Obecnie można liczyć na ogromny wybór, przebierać w materiałach, kolorach, wzorach, rozmiarach. Istotne jest to, aby dobrać pościel do potrzeb i preferencji dziecka. Trzeba zwracać uwagę na rozmiar, jakość wykonania, trwałość. Można nawet kupić gotowy zestaw, na który składają się kołdra, poduszka i prześcieradło. Dostępne są pościele przeznaczone dla dzieci w różnym przedziale wiekowym.

Jak będzie odpowiednia pościel dla dziecka?

Podczas wybierania kołdry dla dziecka można liczyć na bogaty i zróżnicowany asortyment. Kołdry puchowe są w 100% naturalne, mają świetne właściwości grzewcze. Na ich korzyść przemawia miękkość, komfort termiczny, ochrona przed zimnem, lekkość i sprężystość. Kolejną opcję będzie kołdra z pierzem, czyli mieszanką piór z puchem. Trzeba liczyć się z nieco gorszymi właściwościami termoizolacyjnymi i większą wagą. Nie jest to zbyt dobre rozwiązanie dla małego dziecka, szczególnie alergika. Zdecydowanie lepsza będzie kołdra wełniana, przyjemna w dotyku, niepodatna na odkształcenia, całoroczna. Zapewnia świetną cyrkulację powietrza, pozwala skórze oddychać, odprowadza wilgoć. Nie trzeba martwić się roztoczami. W sprzedaży dostępne są także kołdry antyalergiczne, czyli z syntetycznym wypełnieniem.

Co wybrać dla alergika?

Wiele dzieci zmaga się z rozmaitymi alergiami. Uczulać mogą nawet roztocza, drobinki kurzu, sierść. Warto wobec tego dobrze przemyśleć wybór pościeli w przypadku alergika. Dobre będą kołdry kukurydziane ze względu na ich lekkość, dobrą termoregulację, łatwą pielęgnację. Wspaniale sprawdzi się pościel bambusowa, niezwykle przyjemna w dotyku, antybakteryjna. Może być użytkowane przez cały rok, świetnie reguluje temperaturę. Odprowadza wilgoć, przeciwdziała nadmiernemu poceniu. W uprawie bambusa nie stosuje się żadnych chemicznych środków ochrony roślin, więc wykonana z niego pościel jest ekologiczna. Ma też właściwości higroskopijne, antygrzybiczny i antystatyczne. Z bardziej luksusowych pościeli poleca się model jedwabny. Dla alergika będzie to świetne rozwiązanie, bo nic go nie uczuli. Jedwab jest naturalny, trwały, przewiewny. W przypadku dzieci z alergią można wybrać też kołdrę poliestrową, która jest elastyczna. Chroni przed chłodem, nie traci sprężystości. Dostępne są nawet kołdry antyalergiczne silikonowe, przewiewne, ciepłe, łatwo utrzymać je w czystości, szybko schną. Pościel bawełniana jest naturalna, ma dobre właściwości termoizolacyjne, jest odporna na uszkodzenia. Dostępne są też pościele z mikrofibry, oddychające, przyjemne w dotyku, chłonne, przyjazne wrażliwej skórze.

BABYCOLIBRA

Udostępnij