dzidziusiowakraina.pl

Blog tematyczny o parentingu, zdrowiu i tematyce lifestyle.

Dziecko

Najważniejsze cechy gryzaków dla dzieci

Najważniejsze cechy gryzaków dla dzieci

Wyróżniamy co najmniej kilka cech charakterystycznych, jakie determinują opłacalność zakupu gryzaka dla swojego dziecka. Najlepsze na rynku gryzaki dla dzieci to takie, które są wykonane z bezpiecznych materiałów, które nie uczulają, a dodatkowo są dopasowane kształtem tak, aby dziecko mogło wygodnie trzymać je w dłoni. Przejrzyj poniższy artykuł

 i dowiedz się, jakie rodzaje gryzaków są najpopularniejsze i na co zwrócić uwagę przed ich wyborem.

Gryzak dla dziecka – jak wybrać odpowiedni w okresie ząbkowania?

Gryzak dla dziecka, szczególnie w wieku niemowlęcym to niezbędne akcesorium, które pozwala na zredukowanie uczucia bólu dziąseł, a także rozdrażnienia u dziecka. Jeśli maluch ciągle płacze, jest zdenerwowany i nie może się uspokoić – prawdopodobnie rozpoczął się

 u niego okres ząbkowania. Gryzaki dla dzieci dostępne na rynku mogą występować, jako: miękkie i twarde. Te są najczęściej wykonane z kauczuku lub gumy, a dodatkowo mogą być wypełnione wodą, która pozwala zredukować ból dziąseł po schłodzeniu całego gryzaka.

Jeśli chcesz wybrać jak najlepszy gryzak dla dziecka, niezależnie od wieku, koniecznie weź pod uwagę takie kwestie, jak:

 • renoma producenta,
 • opinie konsumentów (innych rodziców),
 • materiał wykonania (drewno, kauczuk z wodą wewnątrz, guma, tworzywo sztuczne),
 • kształt,
 • kolor,
 • struktura.

Ze względu na sporą różnorodność gryzaków, ostateczny wybór nie jest taki oczywisty, jak mogłoby się wydawać. Warto zaopatrzyć się w co najmniej kilka modeli gryzaków – zarówno tych miękkich, jak i twardych. Dzięki temu zapewnisz swojemu dziecku kompleksową ochronę przed przykrymi skutkami ząbkowania.

Dobry gryzak dla dziecka powinien przede wszystkim dobrze leżeć w jego dłoni, a także posiadać liczne wypustki, które dodatkowo masują dziąsła. W ten sposób dziecko zredukuje swój ból, a to przełoży się na lepsze samopoczucie.

Jakie cechy mają najlepsze gryzaki dla dzieci? Sprawdź!

Najlepsze na rynku produkty, które posiadają stosowne atesty higieniczne oraz certyfikaty, wyróżniają się także wieloma innymi cechami. Idealny gryzak dla dziecka jest:

 • lekki i poręczny,
 • stosunkowo tani,
 • łatwy do utrzymania higieny – można go wyparzyć w gorącej wodzie,
 • bezpieczny – wykonany z nieuczulających materiałów, które są odporne na uszkodzenia,
 • posiadający liczne wypustki masujące,
 • atrakcyjny dla dziecka pod względem stylistyki i kolorystki.

 

Pamiętaj, że gryzaki dla dzieci to przede wszystkim produkty, które mają formę zabawki

 – zarówno dla niemowlaka, jak i starszego malucha. Zanim zdecydujesz się na konkretny model – weź pod uwagę też jego kolorystykę i kształt. Im atrakcyjniejszy z wyglądu będzie gryzak, tym dziecko chętniej zacznie się nim bawić i zredukuje swój ból dziąseł.

Czy topowe gryzaki dla dzieci są drogie?

Wbrew pozorom, gryzaki dla dzieci od najlepszych producentów wcale nie muszą być dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Za pojedynczy model zapłacisz średnio od 30 do 100 złotych – zależnie od materiału wykonania, jakości i posiadanych certyfikatów. Nigdy nie oszczędzaj na zdrowiu i zadowoleniu swojego malucha – lepiej zainwestuj w wysokiej klasy gryzak dla dzieci i zyskaj pewność, że ból dziąseł w okresie ząbkowania nie będzie mocno uciążliwy.

Udostępnij