W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się deserki dla dzieci. Wielu rodziców zastanawia się, czy warto podawać deserki swoim maluchom. 6 miesiąc życia dziecka to moment, kiedy rozszerza się dietę malucha.
Z tego artykułu dowiesz się:
- jakie produkty wspierają rozwój dziecka
- jak wybrac deserki dla dzieci
- jak przygotować deserki dla dzieci
- dlaczego deserki dla dzieci są ważne
Produkty wspierające rozwój dziecka
Dla maluchów, głównymi przekąskami powinny być deserki mleczne, owocowe lub owocowo – warzywne. Takie deserki dla niemowlaka dostarczają niezbędnych witamin i minerałów, wspierających naszą pociechę w prawidłowym wzroście i rozwoju. Inne opcje to wykorzystywanie do posiłków płatków owsianych, pszenicy, kaszki manny czy jogurtów ekologicznych z dodatkiem probiotyków.
Deserki dla dzieci – jak je wybrać?
Doskonałym pomysłem na słodką przekąskę dla dziecka są ekologiczne deserki. Może to być też podwieczorek dla naszej pociechy. W tym artykule wyjaśnimy, jak przygotować smaczny deser dla dziecka, który jednocześnie będzie pożywny.
Gdy rodzice zaczynają karmić dziecko gotowymi daniami w słoiczkach to również wtedy decydują się wprowadzić deserki do diety niemowlaka. Deserki powinny być też miękkie, czyli dobrze sprawdzą się przeciery owocowe lub gotowane jabłka. W sprzedaży można znaleźć wiele rodzajów deserów dla dzieci w słoiczkach. Wybór jest naprawdę bardzo duży, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie.
Warto mieć na uwadze, że dziecko powinno poznawać nowe smaki, a deserki dla niemowląt mogą ułatwić to zadanie. Już w 4 miesiącu życia malucha można wprowadzić słoiczki. Od razu po skończeniu karmienia piersią można wprowadzić deserki w słoiczkach. Najlepiej zakupić je w sprawdzonym i renomowanym sklepie, który wiele lat działa na rynku i cieszy się dobrą opinią. Można też spróbować przygotować deser samemu, ponieważ będzie to na pewno zdrowsze rozwiązanie. Czasami dziecko jest karmione mlekiem mamy do pierwszego roku życia. Równolegle z wprowadzeniem do diety dziecka stałego pożywienia lub słoiczków może się odbywać rozszerzenie diety niemowlaka o deserki.
Przygotowanie deserków dla dzieci
Większość osób kojarzy deser z niezdrowymi przekąskami lub słodyczami. Jednak wcale nie musi to być niezdrowa przekąska, ponieważ możliwości jest naprawdę wiele. Skład pokarmu dziecka można kontrolować, jeżeli będziemy samodzielnie przygotowywać jedzenie. Nie wszyscy mają jednak wystarczająco dużo czasu, żeby własnoręcznie przygotować deser. Warto mieć na uwadze, że samodzielne przygotowanie deseru sprawi ogromną satysfakcję. Dobrze smakują też wegańskie galaretki wyprodukowane z owoców. Takie przekąski to dobry pomysł na podwieczorek.
Zobacz też: Dlaczego gry i zabawy dla dzieci są tak ważne?
Zdrowe deserki dla dziecka są przede wszystkim sporą porcją witamin oraz słodką przekąską. Dzieci uwielbiają przeciery owocowe, ponieważ są smaczne, a jednocześnie zdrowe. Ekologiczne musy owocowe zawierają jedynie cukier naturalnie występujący w owocach. Takie musy nie są konserwowane i niskoprzetworzone. Do tego są zapakowane w wygodnej tubce, która ułatwia jedzenie. Warto mieć na uwadze, że musy są idealną alternatywą dla cukierków oraz ciastek. W ten sposób można też nauczyć dziecko jedzenia owoców. Każdy rodzic powinien wiedzieć, jak prawidłowo przygotować deser dla dzieci.
Dlaczego deserki dla dzieci są ważne?
Zapewnienie dzieciom odpowiednio zabalansowanej diety oraz jednocześnie wspieranie ich w rozwój. To nie lada proste wyzwanie, z którym mierzą się młodzi rodzice. W tym zadaniu pomagają im kaszki czy deserki dla niemowląt. Rodzice są też odpowiedzialni, za to aby nuaczyć maluchy dobrych nawyków żywieniowych.
Rozszerzanie diety dziecka powinno być dla niego przygodą. Nauka nowych smaków, a także nabywanie i rozwijanie nowych umiejętności związanych z jedzeniem, takich jak żucie czy gryźienie. Rosnący maluch ma większe zapotrzebowanie na energię i substancje odżywcze, dlatego tak ważne jest wprowadzanie innych pokarmów niż mleko matki.
Zaczynamy od warzym i owoców, dopiero potem wprowadzamy mięso, ryby czy jajka. Trzeba zwrócić uwagę na wyrabianie tolerancji smakowej przez dziecko. Na początku podając warzywa a potem owoce. Decydując się na pominięcie produktu w menu malucha, lepiej jest zaproponować go kilka razy przed podjęciem tej decyzji.