dzidziusiowakraina.pl

Blog tematyczny o parentingu, zdrowiu i tematyce lifestyle.

Dziecko

Kalkulator terminu porodu – jak oblicza się w nim datę porodu?

Kalkulator terminu porodu – jak oblicza się w nim datę porodu?

Panie, które dowiadują się, że za 9 miesięcy zostaną mamami zastanawiają się, kiedy mogą spodziewać się daty porodu. Nie tylko bowiem świetny ginekolog potrafi obliczyć dokładną datę, ale również każda kobieta przy pomocy np. odpowiedniej aplikacji na spokojnie, bez pośpiechu będzie mogła dowiedzieć się, na jaki dzień przygotować się do pójścia do szpitala. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że dzidziusie wielu mamom płatają figle i przychodzą na świat w zupełnie innym terminie.

Termin porodu

Termin porodu to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, kiedy urodzi się Twoje dziecko. Wielu mamom poznanie dokładnej daty porodu daje poczuje pewności i bezpieczeństwa. Jednocześnie, wiele mam zdaje sobie sprawę, że nie zawsze dokładna data wskazana przez lekarza będzie tym dniem, kiedy rzeczywiście pojawi się na świecie ich maluch. Mnóstwo mam ma problem z ustaleniem dokładnej daty narodzin swoich dzieci. Lekarz daje większości pacjentkom ogólne pojęcie o tym, kiedy urodzą się ich dzieci. Jednak informacje, które dostarczają znacznie się różnią. Niektórzy lekarze używają ultradźwięków do określenia terminu porodu, podczas gdy inni korzystają z wewnętrznych szacunków. Dlatego bez pomocy odpowiednich kalkulatorów ustalenie terminu porodu może być trudne. Termin porodu to data porodu dziecka na podstawie ostatniego cyklu miesiączkowego. Lekarz wykorzysta tę informację do oszacowania daty urodzenia Twojego dziecka. Zrobi to, odejmując wiek ciążowy ostatniego cyklu miesiączkowego od obecnego wieku ciążowego. Jeśli ma jakiś margines błędu, odejmie kilka dni od tej liczby, aby uwzględnić wszelkie błędy medyczne w szacowaniu wieku ciążowego. Po odjęciu wieku ciążowego może określić dokładną datę urodzenia dziecka.

Kalkulator terminu porodu

W ostatnim czasie powstaje coraz więcej aplikacji, które przyczyniają się do tego, że panie mogą we własnym domu i to przy pomocy smartfonu lub laptopa obliczyć termin przyjścia na świat ich dziecka. Każda taka aplikacja wymaga jednak od pań podania kilku niezbędnych informacji. Najczęściej należy wskazać czas rozpoczęcia pierwszego dnia ostatniej miesiączki oraz długość cyklu trwania menstruacji. Dzięki temu aplikacja wskaże przybliżony termin zapłodnienia i na tej podstawie obliczy przybliżoną datę porodu. Wiele pań nastawia się na termin wskazany przez aplikację, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że tylko 5-10% kobiet rodzi dziecko w dniu wskazanym przez taki kalkulator terminu porodu.

Termin porodu ustalony przez lekarza

Ginekolodzy w swojej pracy również używają programów, które obliczają termin porodu. Taką informację panie uzyskają już na pierwszej wizycie, gdy lekarz zrobi im szczegółowe badania. Po wpisaniu podanych przez przyszłą mamę informacji, jak i wyników badania USG, kobieta otrzyma informację, ile ważny i mierzy jej dziecko, kiedy jest spodziewany termin porodu. Ta data może jednak minimalnie ulec zmianie na kolejnych wizytach, jednak mniej więcej już w drugim semestrze panie otrzymają najbardziej zbliżony termin przyjścia ich malucha na świat.

Udostępnij