dzidziusiowakraina.pl

Blog tematyczny o parentingu, zdrowiu i tematyce lifestyle.

Dom i Ogród

Jakie biurko dla dziecka wybrać?

Jakie biurko dla dziecka wybrać?

Pokój dziecka powinien być dobrze zaplanowany, aby znalazło się tam miejsce do nauki, zabawy i odpoczynku. Bardzo ważnym meblem jest biurko, które przyda się już dziecku w wieku przedszkolnym. Jakie biurko wybrać dla przedszkolaka, a jakie dla nastolatków, a jakie biurka dla dwójki dzieci?

Z tego artykułu dowiesz sie:

  • jakie są biurka dla dwójki dzieci
  • o czym trzeba pamiętać, przy wyborze biurka
  • jakie biurko wybrać dla dzieci w różnym wieku

Zobacz także: Jakie łóżko dla dziecka wybrać?

Biurka dla dwójki dzieci – narożne, proste lub z łóżkiem piętrowym

W sklepach meblowych dostępnych jest wiele rodzajów biurek, które doskonale nadają się dla dzieci w każdym wieku. Są biurka proste składające się z czterech nóg i blatu. Można także kupić narożny model, który doskonale pasuje do mniejszego pomieszczenia oraz do pokoi współdzielonych. Dostępne są także biurka w połączeniu z łóżkiem piętrowym. Taka opcja szczególnie jest polecana w mieszkaniach, w których jest mało miejsca. Dostępne są także różnego koloru meble, które można dopasować do wieku czy płci. Oczywiście należy pamiętać, że wraz z wiekiem dziecko będzie potrzebować coraz więcej miejsca na blacie, dlatego należy na bieżąco kontrolować potrzeby malucha. Z racji dużego wyboru na pewno każdy rodzic dopasuje idealne biurko dla dziecka.

Biurko dla dwójki dzieci – o czym trzeba pamiętać?

Pojedyńcze biurko może być za małe dla dwójki dzieci dielących pokój. Jednak najbardziej popularnym rozwiązaniem jest biórko narożne. W szczególności gdy posiadamy wolne ściany w pomieszczeniu. Nie tylko pozwala na zagospodarowanie przestrzeni, ale też zwiększa funkcjonalność.

A co jeśli w pokoju dzielonym między dzieciakami jest różnica wieku? Wtedy najlepiej jest oddzielić biurko narożne regałem na książki. W takim przypadku starszy zajmuje „centrum dowodzenia”, a młodszy korzysta z przestrzeni regału.

biurka dla dwójki dzieci

Jakie biurko dla przedszkolaka wybrać?

Bardzo często w pokoju przedszkolaka brakuje biurka, a maluch siedzi przy stoliku, kolorując czy wyklejając książeczki. Takie rozwiązanie nie jest korzystne dla dziecka, gdyż najczęściej podczas tej czynności ma on nieprawidłową postawę. Kupując niewielkich rozmiarów biurko z odpowiednim krzesłem, można znacząco ułatwić dziecku zabawę i naukę. Będzie on miał swoje miejsce, a przy okazji zobaczy, że właśnie przy biurku należy odrabiać lekcje i się uczyć. Nauka takich nawyków ułatwi maluchowi pracę w przyszłości. Dzieci w wieku przedszkolnym uwielbiają kolory, dlatego też warto dla dziewczynki wybrać różowe lub fioletowe biurko, a dla chłopca niebieskie lub zielone. Ważne jest, aby nie mało ono ostrych krawędzi. Najlepiej postawić na model z zaokrąglonymi bokami.

Biurko dla dzieci uczących się w szkole podstawowej

Obecnie maluchy mają bardzo dużo lekcji i zaraz po przyjściu ze szkoły muszą odrabiać zadania domowe. Bardzo ważne jest przypilnowanie malucha, aby odrabiał lekcje przy biurku, gdyż tylko wówczas będzie mógł się skupić i siedzieć w odpowiedniej pozycji. Dostępne są różnego rodzaju biurka dla dzieci w takim wieku. Można wybrać mniejszy model czy większy lub biurka dla dwójki dzieci, w zależności od tego ile jest ich w domu. Wszystko zależy od wielkości pokoju. Na biurku musi być miejsce na książki i zeszyty, ale także na komputer, który jest potrzebny do nauki. Dobrze jest wybrać biurko z nadstawką, na której będzie można postawić dodatkowe przedmioty czy ozdoby, które maluch chce mieć zawsze pod ręką. Najlepiej jest wybrać biurko wraz z zestawem mebli, aby wystrój pokoju był spójny.

Zobacz także: Jaką wybrać pościel dla dziecka?

Biurko dla nastolatka

Nastolatkowie najwięcej czasu spędzają przed komputerem, dlatego też warto wybrać nieco większe biurko z dużym blatem roboczym. Z racji tego, że nastolatek interesuje się wieloma rzeczami, to także potrzebuje dużo przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem jest biurko narożne, dzięki któremu można optymalnie zagospodarować przestrzeń w pokoju, a dodatkowo jest na nim bardzo dużo miejsca, które na pewno się przyda.

Posiadając dużą strefę roboczą umożliwiamy nastolatkomi w ten sposób na wygodniejszą i szybszą pracę. Dają mu większą przestrzeń do zagospodarowania np.: na drugi monitor czy konsole. Ewentualnie książki potrzebne do nauki czy czytania.

Udostępnij