dzidziusiowakraina.pl

Blog tematyczny o parentingu, zdrowiu i tematyce lifestyle.

Dom i Ogród

Jakie łóżko dla dziecka wybrać?

Jakie łóżko dla dziecka wybrać?

Człowiek średnio przesypia około jednej trzeciej swojego życia. Sen odgrywa bardzo istotną rolę w życiu każdego. Wyspana osoba znacznie lepiej funkcjonuje i myśli. Zatem należy przyłożyć dużą uwagę do wyboru łóżka i materaca, szczególnie jeśli chodzi o dzieci. Jakie łóżko dla dziecka wybrać?

Łóżko dla dziecka z zestawem mebli

Łóżko jest jednym z najważniejszych mebli, jakie znajdują się w pokoju dziecięcym. Musi być ono przede wszystkim wygodne i bezpieczne. Dobrze jest także dopasować je do mebli albo najlepiej kupić w zestawie. Gotowy zestaw mebli dziecięcych jest idealnie dopasowany do potrzeb maluchów w danym wieku. Jest szafa, regał, łóżko, a także biurko. Łóżko można kupić z materacem lub samą ramę, do której materac dokupuje się oddzielnie. Jednak najczęściej rodzice decydują się na pierwszą opcję, gdyż maluchy najczęściej śpią na miękkich materacach, które najlepiej podpierają kręgosłup, a takie znajdują się w dziecięcych łóżkach.

Łóżko piętrowe do małego pokoju

W przypadku dwójki dzieci i jednego pokoju, w którym nie ma dużo miejsca, warto zdecydować się na piętrowe łóżko dla dzieciaków. Jest to idealne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni, a dodatkowo dzieciaki mają frajdę, śpiąc na górze i na dole. Coraz więcej osób decyduje się także na piętrowe łóżko z biurkiem lub szafą pod spodem. Taki mebel jest niezwykle funkcjonalny i praktyczny, a przy okazji wygląda niebanalnie. Oczywiście najwięcej osób decyduje się na taki zakup, gdy pokój dziecięcy jest mały. Jednak na dużej przestrzeni także taka opcja będzie się świetnie prezentować. Wolne miejsce na pewno zostanie przez dziecko zagospodarowane, gdyż zawsze przyda się dodatkowa przestrzeń na gadżety czy miejsce do zabawy.

Jaki rozmiar łóżka dla dziecka wybrać?

Łóżko dla dziecka najczęściej ma wymiary 90×200. Są oczywiście mniejsze łóżeczka dla najmłodszych, a także dla tych nieco starszych, które nie potrzebują łóżka o długości 200 cm. Najważniejsze jest to, aby maluch swobodnie mógł się w nocy przekręcać z boku na bok. W przypadku maluchów dobrze jest wybrać łóżko z dodatkowym zabezpieczeniem przez spadnięciem w nocy. Dla nastolatków można już wybrać łóżko 120×200. Jeśli wymiary pokoju na to pozwalają, to oczywiście można postawić nawet duże dwuosobowe łóżko. Najlepszą jednak opcją dla dzieci w wieku do 12. roku życia jest łóżko 90×200.

Łóżko drewniane a może metalowe – które wybrać?

Łóżka dla dzieci, jak i dorosłych dostępne są wielu ciekawych kształtach i kolorach. Można znaleźć łóżka drewniane, wykonane z płyty meblowej lub metalu. Wybór jest naprawdę ogromny i z powodzeniem można dopasować je do wystroju czy indywidualnych preferencji. Warto ze starszym dzieckiem udać się wspólnie na zakupy, aby mogło ono samodzielnie zdecydować, które łóżko będzie najlepsze. Oprócz wygody musi ono jeszcze dobrze wyglądać. Szczególnie dziewczynki przywiązują do tego aspektu dużą uwagę i w pewnym wieku chcą, aby ich pokój z dziecięcego zmienił się w bardziej kobiecy, dorosły. Najważniejsze jednak jest to, aby łóżko było wygodne i solidnie wykonane.

PRACOWANIAFORMA

Udostępnij