dzidziusiowakraina.pl

Blog tematyczny o parentingu, zdrowiu i tematyce lifestyle.

Lifestyle

Zalety świateł samochodowych LED podczas przewożenia dzieci

Zalety świateł samochodowych LED podczas przewożenia dzieci

Moment narodzin dziecka jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Budzi się w nas wtedy ogromna miłość do tego małego człowieka i chcemy zrobić wszystko, aby zapewnić mu bezpieczeństwo. Mamy go niemal całą dobę na oku, zabezpieczamy swój dom czy dbamy o to, aby bród i zarazki nie miały z nim kontaktu. Jest jednak jedno takie miejsce, gdzie pomimo nawet największych ryzyko wciąż występuje. Miejscem tym jest samochód. 

Poruszanie się rozpędzonym kawałkiem metalu plastiku i gumy w towarzystwie innych rozpędzonych maszyn nigdy nie było i chyba nigdy nie będzie bezpieczne. W związku z tym jako ludzkość wymyślamy różnego rodzaju zabezpieczenia: pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, strefy zgniotu i tak dalej. Jest jednak jeden aspekt, który często jest pomijany, a który również ma wpływ na bezpieczeństwo. Jest nim oświetlenie.

Typ świateł samochodowych a bezpieczeństwo

Jeśli zdarza ci się wozić swoje dziecko samochodem po zmroku i chcesz zapewnić mu maksymalne bezpieczeństwo, powinieneś zastanowić się, czy lampy w twoim samochodzie są maksymalnie bezpieczne.

Większość poruszających się po drogach samochodów jest wyposażonych w lampy halogenowe. Ten rodzaj lamp ma swoje zalety. Jest stosunkowo niezawodny, sprawny i tani. Niestety lampy halogenowe mają swoje wady. Światło, jakie się z nich wydobywa, jest lekko żółte i często niewystarczająco intensywne.

Problemy te rozwiązują LED reflektory, które są w stanie świecić idealnie białym światłem o niemalże dowolnej mocy. Lepsze i bardziej wyraźne dla oka oświetlenie zapewni ci lepszą widoczność, a co za tym idzie, pozwoli ci lepiej zareagować w kryzysowej sytuacji i ochronić swoich najbliższych.

Dodatkową zaletą świateł LED jest ich dłuższa żywotność. Z pozoru wydaje się, że ma to mały wpływ na bezpieczeństwo, ale dłuższa żywotność oznacza jednocześnie mniejszą szansę na awarie oświetlenia. 

Jeśli więc chcesz zapewnić sobie lepszą widoczność na drodze, to zastanów się, czy jazda samochodem wyposażonym w światła w technologii LED nie byłoby bezpieczniejsze.

 

Udostępnij