dzidziusiowakraina.pl

Blog tematyczny o parentingu, zdrowiu i tematyce lifestyle.

Dziecko

Elektroniczna niania – kiedy warto po nią sięgnąć?

Elektroniczna niania – kiedy warto po nią sięgnąć?

Gdy zostajemy rodzicami, to wszystko zmienia się o 360 stopni – pod naszą opieką znajduje się maleńki i bezbronny człowiek, którym musimy zaopiekować się przez całą dobę. Nie oznacza to jednak, że ubywa nam innych obowiązków – wprost przeciwnie – jest ich znacznie więcej – musimy więc znaleźć sposób na pogodzenie jednego z drugim. Pomocna w tym wszystkim może być elektroniczna niania, która monitoruje to, co dzieje się w pokoju maleństwa.

Elektroniczna niania – co to takiego?

Elektroniczna niania to mniej lub bardziej zaawansowane urządzenie, które umożliwia nam kontrolę nad dzieckiem, gdy znajdujemy się w innym pomieszczeniu. Składa się ono z dwóch części – jedną z nich umieszcza się w pobliży dziecka, a drugą ma przy sobie rodzic. Dzięki temu możemy monitorować czy dziecko śpi, czy może się wybudziło i trzeba do niego iść.

elektroniczna niania

Najprostsza elektroniczna niania będzie przekazywać nam dźwięki z dziecięcego pokoju, dzięki niej usłyszymy płacz, gaworzenie czy ruchy w pokoju, co skłoni nam do przerwania naszych zajęć i zajrzenia do dziecka. Niektóre urządzenia pozwalają również na przesłanie naszego głosu do pokoju dziecka, dzięki czemu możemy je w ten sposób na chwilę uspokoić.

Jakie jeszcze funkcje może mieć elektroniczna niania?

Elektroniczne nianie to coraz bardziej zaawansowane urządzenia, które mogą posiadać znacznie więcej dodatkowych funkcji. W sprzedaży dostępne są urządzenia, które mogą posiadać również kamerę, a dzięki temu nie tylko słyszymy, ale również widzimy, co dzieje się w pokoju dziecka. Ponadto urządzenie może także być kompatybilne z naszym domowym WiFi i przesyłać podgląd na nasz smartfon czy laptop nawet wtedy, gdy znajdujemy się poza domem.

Zobacz także: https://dzidziusiowakraina.pl/jakie-sa-etapy-rozwoju-dziecka/

Nowoczesna elektroniczna niania może posiadać jeszcze wiele innych mniej i bardziej przydatnych funkcji. Na przykład niektóre modele mogą stale monitorować oddech dziecka, a w razie jakichkolwiek nieprawidłowości od razu o tym alarmują. Jeszcze inne mogą mierzyć temperaturę oraz wilgotność w pokoju, pełnić rolę lampki czy odtwarzać kołysanki. Oczywiście im bardziej zaawansowany model, tym wyższa cena urządzenia, dlatego warto dobrze przemyśleć, które funkcje mają dla nas szczególne znaczenie.

niania

Kiedy warto sięgnąć po elektroniczną nianię?

Sprawowanie opieki nad tak maleńkim dzieckiem może być trudniejsze, jeśli jego pokój znajduje się w znacznym oddaleniu, a my nie możemy zabierać ze sobą maluszka do łazienki, sypialni czy kuchni. Taka sytuacja jest przede wszystkim typowa dla większych domów jednorodzinnych, gdy na przykład pokój dziecięcy znajduje się na górze, a kuchnia czy łazienka na dole – wtedy elektroniczna niania może nam ułatwić wykonywanie codziennych obowiązków. Ponadto urządzenie przydatne jest także nocą, gdy śpimy w osobnej sypialni. W małym mieszkaniu, gdy dziecko mamy praktycznie cały czas przy sobie, niania elektroniczna może być po prostu zbędnym zakupem. Tak więc to mniej i bardziej zaawansowane urządzenie może być bardzo przydatne, ale nie zawsze jest konieczne – warto dobrze rozważyć jego zakup.

Udostępnij