dzidziusiowakraina.pl

Blog tematyczny o parentingu, zdrowiu i tematyce lifestyle.

Dziecko

Jak się zmienia brzuch w ciąży?

Jak się zmienia brzuch w ciąży?

Każda kobieta, która dowiaduje się o tym, iż spodziewa się dziecka, zastanawia się, jak jej ciało zmieni się na przestrzeni kilku kolejnych miesięcy. Oczywiste jest, że brzuch w ciąży rośnie, a skóra bardzo się rozciąga. Każda z pań jednak jest inna, a jej brzuch zupełnie inaczej może prezentować się w pierwszym, w drugim, jak i w trzecim trymestrze. Co więc warto wiedzieć o zmianach w ciele kobiety, które zachodzą podczas ciąży? Jak rośnie brzuszek podczas tych 9 miesięcy i kiedy wraca do stanu pierwotnego? Poniżej odpowiedź.

Ciąża

Każda kobieta jest inna, dlatego też każdy organizm zupełnie inaczej przechodzi etap ciąży. Młode dziewczyny (w wieku od 18 do 26 lat) częściej mówią o tym, że ciąże znoszą bardzo dobrze. Ich ciało jest na tyle młode, że doskonale sobie radzi ze zamianami, które w nim zachodzą. Te panie nie cierpią na brak energii, a także nie zmagają się z opuchniętymi stopami, z nietrzymaniem moczu oraz ze swędzącą skórą, co jest wynikiem jej rozciągania. Znacznie więcej narzekają panie po ukończeniu trzydziestego roku życia. Skóra nie jest już taka elastyczna i gorzej znosi rozciąganie. U pań po trzydziestce, które są w ciąży bardzo często pojawiają się rozstępy. Znacznie ciężej dochodzi się również do formy sprzed ciąży. Bywa też tak, że zwisająca skóra na brzuchu pozostaje i nawet ćwiczenia fizyczne, jak i wszelkie masaże nie są w stanie z nią sobie poradzić.

Jak się zmienia brzuch w ciąży

Brzuch w ciąży – jak się prezentuje w określonych etapach?

Wiele pań, gdy tylko zobaczy na teście dwie kreski od razu spogląda na swój brzuszek, w celu dojrzenia jakichkolwiek zmian. Trzeba przyznać, że początek ciąży to zbyt szybko, by dojrzeć zaokrąglony brzuch. Zdarza się nawet, że kobiety w pierwszym trymestrze tracą na wadze. Nagminne mdłości i wymioty powodują, że całkowicie tracą apetyt i tym samym zbędne kilogramy. U większości kobiet zaokrąglony brzuszek pojawia się w czwartym-piątym miesiącu. Wygląda on tak, jakby kobieta naprawdę dobrze się najadła. Jest to czas, gdy ciało nastawione jest na olbrzymią pracę, ponieważ rozwijający się organizm sporo „zabiera” mamie. Ważne jest, by kobieta dbała o siebie, jak nigdy dotąd. Dobrze zbalansowana dieta, unikanie kawy i słodyczy, picie wody z pewnością przyczyni się, że zarówno mama, jak i maluszek w brzuszku będą się czuć naprawdę dobrze.

Warto zobaczyć: https://dzidziusiowakraina.pl/jaki-kupic-prezent-dla-mlodej-mamy/

brzuch w trakcie ciąży

W szóstym i siódmym miesiącu brzuszek jest znacznie większy. Kobiety dostrzegają w tym czasie, że nie mogą dopiąć się już w swoje ulubione jeansy, jak i nie mieszczą się w ulubione sukienki oraz spódnice. Nie tylko brzuszek rośnie, ale i biust. Na wadze można dostrzec nawet 5-6 kilogramów więcej. Najwięcej brzuch rośnie pod koniec 8 i 9 miesiąca, gdyż w tym czasie dzidziuś najwięcej przybiera na wadze. Wiele pań dostrzega, że ich brzuch przypomina wówczas sporą zniekształconą dynię. Nie zawsze jednak jest on idealnie zaokrąglony. Trzeba przyznać, że jest to najtrudniejszy czas dla wielu mam, gdyż z takim brzuch bardzo ciężko włożyć buty lub wyspać się.

Czy brzuch po ciąży szybko wróci do stanu poprzedniego?

Tak naprawdę wiele zależy od tego, jaki tryb życia i jak dbała o siebie kobieta prowadziła przed zajściem w ciąże. Panie, które regularnie uprawiały sport, zdrowo się odżywiały i stosowały skuteczne zabiegi na ciało nie mają zazwyczaj problemów z dojściem do formy po ciąży. Wiele z nich już po dwóch, trzech miesiącach wraca do swojej wagi i sylwetki sprzed ciąży. Jeżeli jednak kobieta nie trenowała i nie dbała odpowiednio o swoją skórę, to potrzeba zazwyczaj kilku miesięcy, a nawet i kilku lat do uzyskania wymarzonej sylwetki.

Udostępnij